środa, 27 lutego 2013

Moje rozmowy z Bogiem 
Bóg w moim życiu raz był wrogiem, a raz przyjacielem. No właśnie, obrońca, czy kat?

Na pewno twórca. Dał nam ciało i rozum. Obserwuje czy potrafimy je właściwie wykorzystać. Jest za nas odpowiedzialny w takim stopniu, na jaki mu pozwolimy. I albo o nim zapomnimy albo będziemy się Go bać albo nauczymy się z nim mądrze konwersować. Co lepsze? Biegać do kościoła i bezmyślnie klepać zdrowaśki? Czy z zaufaniem powierzyć mu prowadzenie swojego życia?

Nie musimy się obawiać, że nadużywamy Jego cierpliwości i czasu. Jest dobrym i mądrym słuchaczem. Obdarowuje nas niekoniecznie tym, o co Go prosimy w danym momencie. Roztropność mądrego rodzica polega na tym, że daje nam to, co jest dla nas dobre i odpowiednie, a nie na spełnianiu zachcianek. Myślę, że cierpienie, którym nas obdarza uczy nas najwięcej. To trud hartuje nasze dusze, a łatwe i przyjemne życie tylko rozleniwia i nie zmusza do refleksji. Z  pewnością nie otrzymujemy zadań i doświadczeń ponad nasze możliwości i wytrzymałość.  Przy Jego pomocy jesteśmy w stanie przetrwać każdy trud.

Kiedyś się zastanawiałam czy Bóg mnie pokarał, czy wynagrodził. Teraz już wiem.

 Dał mi dwie najważniejsze rzeczy : rozum i serce.  


4 komentarze:

 1. jeju... ależ szczery tekst :) miło się czyta :)

  dla mnie Bóg to mój niebieski Tata, który poprzez mój życiowy krzyż uczy mnie stąpać po drogach życia :) jest czuły, opiekuńczy i bardzo zatroskany, i nieziemsko mnie kocha! :) Ciebie również! :) mam nawet na to dowód: Jr 31, 3

  Dziękuję Ci za pokrzepiające słowa i świadectwo! :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję! Cieszę się, że ktoś jeszcze czuje tak, jak ja i, że zostałam zrozumiana właściwie. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Wiem jak trudne jest przewartościowanie i przekategoriowanie swojego patrzenie, spojrzenia na Obraz Boga. Wiem ile to kosztuje, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok Twojego wpisu, który rozłożył mnie na łopatki swoją szczerością.

   Dobrego dnia Ci życzę! :)

   Usuń
 2. Pięknie i szczerze napisane. Bóg jest naszym słuchaczem, który zawsze nas zrozumie :)

  OdpowiedzUsuń