czwartek, 2 października 2014

O potędze teraźniejszości i niechciejstwie.

Wczoraj miałam dziwny nastrój. Ani smutny, ani zły, po prostu nijaki. Czułam się jakbym wisiała w próżni. Nic mi się nie chciało. Ryczeć, śmiać, a najgorsze gadać. Mąż twierdzi że kiedy nie chce mi się mówić, muszę być poważnie chora. Nie starałam się jednak zrozumieć, co mi jest, bo kto zrozumie kobietę?? :) Stwierdziłam po prostu, że muszę przetrwać moje niechciejstwo do wszystkiego i poczucie...nawet nie znudzenia....po prostu tego "czegoś".
W końcu jednak, w obawie żeby to "coś" nie zaraziło kolejnego dnia, sięgnęłam po najmądrzejszą moim zdaniem książkę. "Potęga teraźniejszości" E.Tolle odpowiada na wszystko, co mnie męczy i jest dla mnie prawdziwym objawieniem, a każde słowo niesie prawdę i pocieszenie. Otworzyłam ją zatem i trafiłam na ciekawie brzmiący rozdział "zakorzeń się głęboko w sobie". Usiadłam więc w ciszy i wsłuchałam się w samą siebie. Poczułam swoje wnętrze. Bez analizowania i myślenia po prostu się zakorzeniłam. Wierzcie my, to naprawdę działa. Uspokaja, rozpuszcza wszystkie zgryzoty. I po co było uciekać cały dzień przed sobą??
Polecam tę książkę każdemu, kogo życie zbyt mocno przytłacza. Świetna lektura na długie jesienno-zimowe wieczory. Pewnie nie rozwiąże wszystkich problemów, ale nauczy, jak sobie z nimi radzić bez paniki. Pokaże również, że często nasze problemy i lęki siedzą tylko w głowie, a nie rzeczywistości.
Mnie nauczyła nie zaśmiecać myśli różnymi sprawami na raz. Dzięki temu przestałam generować problemy i zauważać je tam, gdzie ich nie ma. Skupiam się na tym, co robię w danym momencie. Jak kroję pieczarki, to myślę o pieczarkach, a jak wieszam pranie, to myślę, żeby zrobić to równo.
Ciekawe......może dzięki tej książce zostanę super hiper gospodynią domową :)

25 komentarzy:

 1. :) Wczoraj mialam taki dzień, płen niepokoju, wewnętrznego napięcia. Na szczęście minęło :) Dobrze, u Ciebie również, ksiażki poszukam.

  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkich problemów na pewno nie rozwiąże. W poniedziałek pocięły mnie meszki (kuczmany). Całą głowę, twarz, uszy, szyję, jedną rękę. Bąble wielkości grochu i większe. Nic nie pomaga. Nawet joga :(
  I tak będzie jeszcze z miesiąc, może dwa. Koncentruję się na tym aby nie drapać i może dzięki temu żaden biomet mnie nie dopadł.
  Dobrze, że Wasze już minęły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po coś łaziła po krzakach? ;D
   Współczuję, to musi być okropne. Musisz zająć głowę i ręce czymś innym i zapomnisz o drapaniu :)
   Pozdrawiam :D

   Usuń
 3. Gdy jest niepokój należy sięgać po rzeczy kojące. Dla jednych jest to książka, dla innych muzyka, dla jeszcze innych plusk strumienia. ważne, by znaleźć dla siebie stosowne ukojenie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że najlepsza metoda przychodzi sama albo......po prostu leży pod ręką, a my jej nie zauważamy od razu :)

   Usuń
 4. Dokładnie tak...wszystko w naszej głowie. I kiedy widzę jak sama się nakręcam próbuję to zatrzymać.
  To tak jak z oglądaniem jakiegoś strasznego filmu, kiedy za bardzo się denerwuję, powtarzam sobie.....to tylko aktorzy, a to jest film, a za kamerą cała ekipa i pewnie dziesiątego dubla kręcą. I pomaga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Najlepszą metodą na złe myśli, jest jak najszybsze ich zatrzymanie. Przecież nie pomaga, kiedy zamartwiamy się w kółko, bo najczęściej są to wymyślane przez nas scenariusze w stylu: co by było gdyby....

   Usuń
 5. a ja dzisiaj kroiłam pieczarki.... :)
  dobrze, że jesteś :) :********

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. A konkretnie czego? Zatrzymywania myśli, czy zagłębiania się w sobie? Mogę to wytłumaczyć bardziej lub .... zapraszam do lektury książki. Po niej wszystko staje się proste :)
   Pozdrawiam i życzę mniej myśli na sekundę :DDD

   Usuń
 7. Jeśli miałabyś zostać hiperkurą, to nie czytaj, wyrzuć to natychmiast!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja kochana :)))) Jak zawsze praktyczne podejście do sprawy :)

   Usuń
 8. Ciekawe rady....Kiedy coś robię, zawsze bujam w obłokach. potrafię zupełnie zniknąć ze świata realnego i przenieść się do tego wyimaginowanego, k którym właśnie rozmyślam.
  Rozglądam się wokół siebie.....oooooooo, to ja w domu jestem? ;)
  Powiedziałabym, że żyję równolegle - w tym swoim i w tym do rozmyślań.

  Serdeczności Polly :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kto zrozumie kobietę- hasło dobre ja to zamie3niam w pytanie i czekam na chętnych, no tych co to stwierdzą że rozumieją :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę przeczytać. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy ma czasem taki gorszy dzień. Ja zawsze mówię wtedy, że ciśnienie jest nie takie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. E tam za raz gospodynią. Szczęśliwym człowiekiem :)
  Znam ten stan. I rozwiązanie też :))
  :****

  OdpowiedzUsuń
 13. Idę poszukać książki, chociaż ostatnio życie nie daje mi czasu na przemyślenia. Działanie- tego ode mnie oczekuje. Działam, a w nagrodę urywam dla siebie chwile z których cieszę się, jak dziecko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dreamu polecam w oryginale "Power of Now" to moja biblia od wielu juz lat.
   Mam tez dyski z medytacjami E. Tolle - cudowna sprawa.

   Usuń
  2. Znalazłam po polsku, jak poszukam głębiej, znajdę pewnie i w moim ulubionym języku ;*

   Usuń
 14. Polly,
  dzięki za namiary. Książkę na pewno kupię, bo poczytałam o niej, a ostatnimi czasy intensywnie pracuję nad swoją mózgownicą - właśnie w tym kierunku, jaki zaleca autor i Ty :))

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgryzoty osłabiają. W takim momentach warto pomyśleć o pozytywach, nawet jeżeli trudno je odnaleźć - to podobno nazywa się szczęście... Wiem, że szczęśliwa kobieta z Ciebie:)
  Pozdrawiam
  http://eksperyment-przemijania.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń